Bir Nisan Şakası

Köprü satıldı, 5 euro hazırlayın
Öte yandan Almanya`nın Schleswig-Holstein eyaletindeki bir radyo, sürücülerden, Rader köprüsünü geçerken 5 euro hazırlamalarını istedi.
İsviçreli bir şirketin köprüyü satın aldığını ve bayram günlerinde geçiş ücreti alacağı haberini uyduran radyo, eyalet Başbakanı Heide Simonis, çok sayıda politikacı, polis yetkilileri ve ADAC otomobil kulübünden de destek alarak onların açıklamalarını yayınladı.

Geliştirilen köşeli yumurtalar, daha seksi hostes elbiseleri, ormandan kente doğru gelen yüzlerce fil, satılan köprüler ve istifa eden valiler. İşte dünyadan ve Türkiye’den 1 Nisan şakaları.

Hıristiyanların Paskalya Yortusu, bu yıl 1 Nisan gününe denk gelince, Avusturya Haber Ajansı APA, köşeli yumurta geliştirildiği haberini 1 Nisan şakası olarak yayınladı.
APA`nın 1 Nisan haberinde, Avrupa Yumurta Araştırma Enstitüsü`nde görevli bilim adamlarının, tavuklardaki “yuvarlak geni”ni manipüle ettikleri belirtildi.
DNA`ları mutasyona uğratılan tavukların, eşit kenarlı yumurtalar yumurtladığı kaydedilen habere göre, tavuklar köşeli yumurtaları hemen benimsedi.
Ambargolu yayınlanan haberde, tek sorunun tavukların yumurtlarken yaralanma olasılığı olduğu belirtildi.
Hostesler daha seksi giyinecek
Rus Moskowski Komsomolez gazetesi ise, 1 Nisan haberinde, bundan sonra hosteslerin elbiselerinin daha seksi olacağı kaydedildi.
Hosteslerin giydiği tek renk elbiselerin yolcuların psikolojisi üzerinde olumsuz etki yaptığı belirtilen habere göre, vücudu ortaya çıkaran renkli kıyafetler üretilmesi için ihale açıldı.
Alman otomobil kulübü ADAC da, ileriye doğru giden arabaların önüne, güvenlik için, istikameti gösteren bir ışığın takılması önerisinde bulundu.
Şok! Vali ve belediye başkanı istifa etti
Erzurum’da yayınlanan haftalık “Palandöken Gazetesi”, Vali Derya Kadıoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Uykusuz’un hükümete tepki için istifa ettiklerini manşetten verdi.
Haberin devamının verildiği iç sayfada ise, yöneticilerin hoşgörüsüne sığınılarak Nisan 1 şakası yapıldığı açıklandı.
Birinci sayfadan “İstifa Şoku” manşeti ile verilen haberin şadece “Palandöken”de var olduğu belirtilerek, Vali Derya Kadıoğlu’nun “Artık yeter”, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Mahmut Uykusuz’un ise “Özür diliyorum” dediği duyuruldu.
“Hükümetin duyarsızlığı ikisini de isyan ettirdi. Vali Kadıoğlu, istifa dilekçesini İçişleri Bakanlığına vermek üzere Ankaraya gitti. Başkan Uykusuz ise bugün hem görevinden hem de partisinden ayrılıyor” ifadelerini kullanıldığı haberde iki yöneticinin fotoğrafları da yer aldı.
Haberin 9’uncu sayfadaki devamında Vali ile Başkanı istifaya götüren gerekçeler sıralanıyor.
Haberin son paragrafında ise “Bu haber, Palandöken Haber Merkezi’nin tüm yöneticilerimizin hoşgörüsüne sığınarak hazırladığı ‘Nisan 1 şakasıdır’. Haydi gülümseyin” denilerek şaka olduğu itiraf edildi.

 

Yüzlerce fil ilçeye geliyor
Samsun’un Havza İlçesi/nde kendisini “Fettullah Doğrusöylemez” olarak tanıtan bir kişi yerel “Merkez FM” isimli radyoyu canlı yayındayken arayarak, “Kunduz ormanlarından yüzlerce fil size doğru geliyor” dedi. Dinleyicilerin çoğu bunun şaka olduğunu anlamayarak, panik içerisinde radyoyu telefonla arayıp bilgi almaya çalıştı.
Havza İlçesi’ndeki radyo istasyonunu canlı yayında arayan ve kendini “Fettullah Doğrusöylemez” olarak tanıtan bir kişi, “Kunduz yaylasından arıyorum. Ormandan ilçe merkezine doğru yüzlerce fil geliyor. Çok iriler ve önüne gelen her şeyi ezip geçiyorlar” diyerek telefonu kapattı.
DJ Ertaş Çoban olayın “1 Nisan şakası” olduğunu anladı. Ancak, yaklaşık 20 kişi radyoyu telefonla arayarak, “Burada fil mi varmış? Nereden geliyorlar?” gibi sorularla bilgi almaya çalıştı. Kısa süre sonra aynı kişi yeniden radyoyu arayarak, “Size 1 Nisan şakası yaptım” dedi.

0 yorum

  1. Bizde 1 nisanda öğretmenimize bir şaka hazırlamıştık:
    Şimdi milli eğitimden göndrilmiş gibi görünen bir mektup hazırladık. İçinde öğretmenimize yüklü bir miktarda para vermesi gerektiği söyleniyor. Şakanın içinde müdür yardımcılar herke svar. md. Yardımcısı geldi öğretmene zarfı uzattı çok iyi rol yapıyor. Öğretmene durumu açıkladı öğretmenim ağzı bir karış açık kaldı nasıl olur bu nasıl olur diye bağırıyor. Neredeyse ağlayacak. Dışarı çıkıp konuşmaya devam ettiler. Sonra öğretmen geldi yüzü embeyaz. Acayip korkmuş. Biz hep birlikte 1 nisan diyince ben size seneye gösteririm dedei. Bzde şimdi 1 nisana yeni bir şaka düşünüyoruz

  2. Ben bir kere 1 Nisan’da elimde bıçak sabahın altısı ablamın yatağının başında dikilmiştim ablam gözünü ilk açtığı an beni görünce ”Sakkın Yapma!” diye bağardı onu öldüreceğimi sandı herhalde ondan sonra bıçağın ucunun keskin bile olmadığını söyledim ve ”Bir Nisaan!”diye bağardım.Yüreğim ağzıma geldi demişti:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir